Ac Milan Video

Ac Milan Lajme

Ac Milan Lajme

Filma Me Titra Shqip

Filma Me Titra Shqip

Filma Me Titra Shqip

Filma Me Perkthim Shqip

Filma Me Perkthim Shqip

Allegri : Jam i kënaqur që ruajtëm vendin e parë në Serie A


Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri ishte i lumtur që skuadra e tij e mbajti lidershipin në Serie A, pas fitores ndaj Brescias 3-0.

Boateng, Robinho dhe Ibrahimovic shënuan golat që i sollën fitoren rossonerëve që i mban ata 3 pikë larg përcjellësit të parë, Lazios.“E kemi dëshiruar shumë fitoren sonte dhe bëmë një start të mirë, pastaj u relasksuam paksa” u shpreh Allegri.
“Pas golit të dytë ne nuk u ndalëm dhe shënuam edhe të tretin, pastaj çdo gjë u bë më e lehtë në vazhdim. Mund të jemi të kënaqur për atë se çfarë bëmë sonte.
“Kemi rrugë të gjatë para vetes, dhe nuk duhet harruar që Roma stinorin e kaluar ishte 14 pikë pas Interit dhe në fund e zuri.
Ne kemi mbledhur 33pikë deri më tani, por për të fituar kampionatin duhet të vazhdojmë me paraqitje të mira” shtoi Allegri.

"GREAT TEAM, GREAT SPIRIT" - Intervista e Mario Yepes


Mario Yepes i cili luajti një pjesë të dytë mjaft të mirë kundër Brescia dje në mbrëmje, ishte i intervistuar sot në Milanello. Kolumbiani ka folur për veten, ekipin dhe kampionatin në përgjithësi. Ne në mendje kemi vetëm fitoren dhe asgjë tjetër, jemi ekip i madh dhe me shpirt të madh. 

Për ndeshjen tha: Milani luajti një lojë të madhe dje dhe mbi të gjitha bëri atë që kërkoi Bosi. Ndeshja e djeshme ishte mjaft e rëndësishme për ne dhe duhej fituar 3 pikë me çdo kushtë dhe këtë e arritëm. Shpresoj që edhe në fund të sezonit të jemi ku jemi tani. Kampionati është ende i gjatë dhe ne kemi mjaft ndeshje të vështira. Nuk do të bazohemi në rezultatet e kundërshtarëve sepse ky është mentaliteti ynë. 

Sezonin e kemi filluar me ambicie të larta, kemi kërkuar rezultate të mira dhe e bëmë duke fituar ndeshje që në fillim. E përsëris se kampionati është i gjatë por në javët e fundit të gjithë lojtarët do të japin më të mirën e tyre. Për Sccudeto do të na ndihmoj edhe Allegri dhe blerjet e reja të janarit. Sekreti ynë mund të jetë se kemi një atmosferë të mirë në ekip gjë që vërehet në stërvitje dhe në lojë./acmilan-news

Dita e nesërme në Milanello


Ashtu si sot, nesër trajnimi në Milanello është planifikuar në mëngjes, ekipi i Milani do të mblidhet deri në ora 11.00 për të filluar seancën stërvitore në 11.30.

Skuadra e Milanit duhet te pregaditen shume mire pasi qe i pret nje ndeshje mjaft e veshtire ndaj Ajaxit dhe i duhet fitorja edhe pse ka siguruar kualifikimin ne Ligen E Kampioneve.Raporti i ndeshjeve të Ibrahimovic


Me golin që shënoi dje kundër Brescias, Zlatan Ibrahimovic e ngriti numrin e golave në 12 në fanellën e Milanit: 8 gola në kampionat dhe 4 në Ligën e Kampionëve. Suedezi ka shënuar 104 gola me tri ekipet italiane me të cilat ka luajtur. Këtu janë në detaje golat e suedezit: 88 gola në Serie A, 13 në garat Evropiane dhe 3 në Kupën e Italisë. Shpresojmë që këtë ecuri të sukseseve në fanellën Rossonere t'a vazhdojë edhe me tutje!/acmilan-news