Ac Milan Video

Ac Milan Lajme

Milani shkaterron Brescia

Milani ndeshjen e xhiros se 15 kunder Brescias e ka fituar me rezultat 3-0. Golin e pare Rossoneret e shenuan qysh ne minutat e pare permes Boatengut ne minuten e 4 pas nje pasimi te Ibras dhe duket se me ne fund Boatengu e theu akullin dhe shenoi.

Milani vazhdone te shfaqte lojen e mire dhe ne minuten e 28 pas nje gabimi te lojtarit te Brescias Hetemaj i cili beri nje pasim te gabur qe shkoi ne drejtim te Robinhos i cili u gjend balle me balle me portierin e Brescias dhe shenon per Milanin 2-0.

Pas vetem 3 minutash loje, nje goditje tronditese nga Ibra dhe gol, dhe ja shkund marimangat portes.
Milani me kete fitore ka forcuar kreun dhe tanime eshte ne poziten e pare me 33 pike , 3 me shume se Lazio qe po e ndjek kemba kembes./acmilan-news